Trinidad and Tobago

GEOGRAPHIE

Kryeqyteti
Political_regime
république (Commonwealth)
Kontinent
Amerikën e Veriut
Zonë (km2)
5,130
Vendet fqinje

DEMOGRAPHIE

Popullsia (2011)
1,317,714
Gjuhë të huaja
Anglisht(Kryesor)
Spanjisht
Frëngjisht
Kinez
Religion
40% chrétiens, 25% hindous, 10% musulmans

ECONOMIE

Monedhë
Trinidad dhe Tobago Dollar
Kodi i monedhës ISO3
TTD
7.7321597364554 (23 October 2018)
nga
EUR
1 5 10 50 100 200 500 1000

USD
1 5 10 50 100 200 500 1000

Udhëtim

Flamur
Kodi i vendit ISO2
TT
Indeksi i telefonit
1868
Zonën orare
Standardeve Elektrike
Tension : 115V
Frekuencë : 60 Hz
Lloji i priza elektrike :
Administrative_formalities
passeport
Metric
SI
Health
fièvre jaune, typhoïde
Budget
repas : 4-12€
chambre : 40-65€
Season
Wildlife
Flora
Tosee

Vende të tjera në botë, converters tyre

Kthim në converters

Kliko në hartë ose zgjidhni një vend këtu :